W dniu 20 stycznia 2018 roku Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Szamotułach zorganizowało kolejny Bal Bracki, który odbył się w salach Pałacu w Kobylnikach. Uczestnicy balu, którzy przybyli z rożnych stron Polski i Świata, Siostry i Bracia Kurkowi z Tarnowa Podgórnego, Mosiny, Grodu Przemysława Poznań i Szamotuł bawili się wyśmienicie przy muzyce Zespołu PIANO do godzin porannych.

Atrakcjami Balu była loteria fantowa i strzelanie z broni pneumatycznej o tytuł Króla i Królowej Balu. Loteria Fantowa cieszyła się wielkim powodzeniem, a do wygrania było ponad 150 nagród, ufundowanych między innymi przez sympatyków Bractwa, a mianowicie: Apteka przy Kościele Anna i Marcin Niechciałkowscy Szamotuły; Beata i Waldemar Jankowscy; EOL Polska; Euro Fryz Izabela i Tadeusz MizgalscySzamotuły; Ledamur Leszek MurgałaRadziejów Kujawski; Mokar Michał KarwackiSzamotuły; Pałac Kobylniki; Salon Masażu Robert Piechota Szamotuły; Spółdzielnia Socjalna TALENT Szamotuły; Starostwo Powiatowe w Szamotułach; Starszy Bractwa Brat Józef Poradzisz.
Strzelanie z broni pneumatycznej do zapadek o tytuł Króla i Królowej Balu wyłoniło Króla Balu Jana Lisieckiego i Królową Balu Natalię Cichą. Król i Królowa Balu otrzymali pamiątkowe statuetki i odtańczyli wspólnie taniec królewski. Organizatorzy dziękują wszystkim Uczestnikom Balu za wspaniałą zabawę i atmosferę oraz zapraszają na kolejny Bal Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Szamotułach w 2019 roku.